klimatyzacja, rabat, klimatyzatory, rabaty, rybnik
Twoja wyszukiwarka

Zbiorniki cieczy. Zbiorniki ciekłego czynnika.

Kup w naszym sklepie internetowym

W naszej ofercie, w stałym zamagazynowaniu znajdują się zbiorniki cieczy o pojemnościach i rysunkach podanych poniżej. Istnieje możliwość wykonania zbiorników cieczy "na zamówienie". W sprawie wykonania zbiorników cieczy na zamówienie prosimy o kontakt.

Jak to wynika z jego nazwy, jest to pojemnik przeznaczony do gromadzenia zapasu czynnika chłodniczego. Dzięki niemu wyrównywane jest stale zmieniające się zapotrzebowanie elementu dławiącego na czynnik, spowodowane zróżnicowanymi warunkami pracy urządzenia, takimi jak rozruch czy fazy schładzania i tworzenia się oblodzenia po operacji oszraniania. Zbiornik taki zwykle wykonany jest z rury stalowej. Na jego króćcu wylotowym znajduje sie ręczny zawór odcinający, przez który odprowadzany jest czynnik do parowników. Wielkość zbiornika musi być taka, aby mógł on pomieścić cały czynnik chłodniczy znajdujący sie w układzie, bowiem tylko wtedy możliwe jest podczas prowadzenia napraw zgromadzenie w nim całej jego ilości, a to stanowi zabezpieczenie przed stratami do otoczenia. W zbiorniku należy przewidzieć pewną przestrzeń bezpieczeństwa, zabezpieczającą przed wystąpieniem nadmiernego ciśnienia cieczy. Jeżeli przestrzeni takiej brakuje, wówczas należy na zbiorniku zainstalować zawór bezpieczeństwa.

Według normy VGB 20 (UVV 20) zawór bezpieczeństwa i wskaźnik poziomu (poziomowskaz) cieczy są wymagane, gdy objętość ciekłego czynnika chłodniczego w urządzeniu jest większa niż 90% łącznej pojemności zbiornika czynnika i skraplacza.

Zbiorniki czynnika chłodniczego wykonuje sie jako pionowe (stojące) i poziome (leżące). Poczynając od pewnej wielkości wyposażone one są we wzierniki. Dodatkowo producent może je wyposażyć we wskaźniki poziomu cieczy (poziomowskazy).

źródło: H-J URLICH "Technika Chłodnicza", wyd. IPPU Masta, Gdańsk 1998

Zbiornik cieczy o pojemości 1,6 litra

zbiornik cieczy o pojemności 1,6 litra ^na górę^

Zbiornik cieczy o pojemości 2,3 litra

zbiornik cieczy o pojemności 2,3 litra ^na górę^

Zbiornik cieczy o pojemości 5,3 litrów

zbiornik cieczy o pojemności 5,3 litra ^na górę^

Zbiornik cieczy o pojemości 7,1 litra

zbiornik cieczy o pojemności 7,1 litra ^na górę^

Zbiornik cieczy o pojemości 10,0 litrów

zbiornik cieczy o pojemności 10,0 litra ^na górę^

Zbiornik cieczy o pojemości 19,0 litrów

zbiornik cieczy o pojemności 19,0 litra ^na górę^

Zbiornik cieczy o pojemości 30,0 litrów

zbiornik cieczy o pojemności 30,0 litra ^na górę^

     <<< wstecz

W OFERCIE MAMY PRODUKTY

fujitsu   
systemair   
blizzard   
refco   
eckerle   
lg   
canalsplit   
embraco_aspera   
eco   
areatraders   
ird_refrigera   

... I INNE


P.H. AGDEX ul.Grunwaldzka 46, 44-210 Rybnik, tel. +48-32-4260182, 4239610, fax +48-32-4260183, info@agdex.com, www.agdex.com.